ZPRÁVY Kultura Ústecký kraj

Největší výstava svého druhu v Čechách odstartovala.

Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin. V roce 2018 je navíc pavilon A již poněkolikáté zahalen do historické výzdoby jako předzvěst oslav výročí 100 let od vzniku první republiky, které se uskuteční právě v areálu Zahrady Čech poslední říjnový víkend.

0

Před rokem

V Domově důchodců v Bystřanech se slavilo. K 50. výročí přijel popřát také hejtman

Letos je to právě 50 let od vzniku Domova důchodců Bystřany na Teplicku. Kulaté výročí si přijela připomenout řada hostů a přátel domova. Pozvání přijal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta obce Bystřany Ivan Vinický, primátor Teplic Jaroslav Kubera a řada dalších.

0

Před rokem

Litoměřické svátky hudby oslaví stoleté výročí založení republiky

V letošním roce je cílem festivalu Litoměřické svátky hudby (24. - 26. srpna) důstojná oslava stoletého výročí založení republiky a je také zařazen mezi akce zaštítěné Ústeckým krajem. Program 6. ročníku je sestaven v případě prvních dvou koncertních večerů výhradně z hudebních děl českých hudebních velikánů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. V krásném barokním Kostele svatého Václava v Lovosicích zazní barokní hudba i zahraničních klasiků.

0

Před rokem

Němečtí házenkáři potřetí v řadě vyhráli turnaj v Lovosicích

Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila ve dnech 9. až 11. srpna 14. ročník turnaje O pohár Františka Arnošta.

0

Před rokem

Světová výstava PRAGA 2018 se blíží, přijďte se podívat na modrého Mauritia!

Doporučujeme vám Světovou výstavu PRAGA 2018 jako tip na zajímavý na výlet. Koná se 15. – 18. srpna 2018

0

Před rokem

Stoletá výstava a fotokoutek míří na další místa v kraji

Již tuto neděli obsadí nostalgický fotokoutek prostory před fanouškovskou tribunou v Labe aréně.

0

Před rokem

Evropská cena zamířila do severočeských Brtníků

Jednomu z nejvyšších ocenění se na sklonku července tohoto roku dostalo českému tvůrci Otovi Prouzovi v německém Buchheim muzeu. Obsadil druhé místo v prestižní soutěži o evropskou cenu umění Euward, kterou vyhlašuje německé Augustinum Stifftung sídlící v Muzeu moderního umění a fantazie nedaleko Mnichova.

0

Před rokem

Ústecký kraj si na seznam připsal patnáctou národní kulturní památku

Vláda schválila celkem 19 nových nemovitých národních kulturních památek. Je mezi nimi také poutní areál v Bohosudově. Bazilika Panny Marie Bolestné v Bohosudově je tak od července patnáctou národní kulturní památkou v Ústeckém kraji.

0

Před rokem

Hejtman se seznámil se životem ve Slavětíně

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil Slavětín, městys nacházející se v okrese Louny. Zde ho na radnici uvítal starosta Jaroslav Jandl. Během krátkého úvodního setkání probrali několik stěžejních témat a poté následovala prohlídka Slavětína.

0

Před rokem

V teplickém muzeu můžete zhlédnout výstavu Nomádi Evropy

V Jízdárně teplického zámku byla slavnostně zahájena výstava Považského muzea v Žilině s názvem Nomádi Evropy - příběh slovenského drátenictví. Výstavu lze v Regionálním muzeu v Teplicích navštívit do 23. září 2018.

0

Před rokem

Hlasujte: České a slovenské stavby století

Do 15. září může veřejnost hlasovat v anketě České a slovenské stavby století, která probíhá v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

0

Před rokem

Formánkovy Úsměvy smutných mužů ukazují démona alkoholu

Film Úsměvy smutných mužů se vrátil do Ústí nad Labem, tentokrát se zde herci nesešli na place při natáčení, ale při autogramiádě a poté na plátně při předpremiéře filmu v ústeckém Hraničáři.

0

Před rokem

Turisté z Českého středohoří objevovali to nejlepší z Ostródy

Skupina téměř pěti desítek turistů z oblasti Českého středohoří navštívila partnerský okres Ústeckého kraje Ostróda ve Varmijsko-mazurském vojvodství na severovýchodě Polska.

0

Před rokem

Zámek Nový Hrad hostil první koncert festivalu Hudební setkání

V sobotu 23. června 2018 byl na zámku Nový Hrad v Jimlíně zahájen za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka již sedmý ročník festivalu HUDEBNÍ SETKÁNÍ, který založil klavírista Michal Mašek. Posluchači si vyslechli skladby J. S. Bacha, Eugena Ysaye a Sergeje Prokofjeva v podání

0

Před rokem
bannerobdelnik