ZPRÁVY Kultura Ústecký kraj

Největší výstava svého druhu v Čechách odstartovala.

Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin. V roce 2018 je navíc pavilon A již poněkolikáté zahalen do historické výzdoby jako předzvěst oslav výročí 100 let od vzniku první republiky, které se uskuteční právě v areálu Zahrady Čech poslední říjnový víkend.

0

Před 2 roky

V Domově důchodců v Bystřanech se slavilo. K 50. výročí přijel popřát také hejtman

Letos je to právě 50 let od vzniku Domova důchodců Bystřany na Teplicku. Kulaté výročí si přijela připomenout řada hostů a přátel domova. Pozvání přijal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta obce Bystřany Ivan Vinický, primátor Teplic Jaroslav Kubera a řada dalších.

0

Před 2 roky

Litoměřické svátky hudby oslaví stoleté výročí založení republiky

V letošním roce je cílem festivalu Litoměřické svátky hudby (24. - 26. srpna) důstojná oslava stoletého výročí založení republiky a je také zařazen mezi akce zaštítěné Ústeckým krajem. Program 6. ročníku je sestaven v případě prvních dvou koncertních večerů výhradně z hudebních děl českých hudebních velikánů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. V krásném barokním Kostele svatého Václava v Lovosicích zazní barokní hudba i zahraničních klasiků.

0

Před 2 roky

Němečtí házenkáři potřetí v řadě vyhráli turnaj v Lovosicích

Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila ve dnech 9. až 11. srpna 14. ročník turnaje O pohár Františka Arnošta.

0

Před 2 roky

Světová výstava PRAGA 2018 se blíží, přijďte se podívat na modrého Mauritia!

Doporučujeme vám Světovou výstavu PRAGA 2018 jako tip na zajímavý na výlet. Koná se 15. – 18. srpna 2018

0

Před 2 roky

Stoletá výstava a fotokoutek míří na další místa v kraji

Již tuto neděli obsadí nostalgický fotokoutek prostory před fanouškovskou tribunou v Labe aréně.

0

Před 2 roky

Evropská cena zamířila do severočeských Brtníků

Jednomu z nejvyšších ocenění se na sklonku července tohoto roku dostalo českému tvůrci Otovi Prouzovi v německém Buchheim muzeu. Obsadil druhé místo v prestižní soutěži o evropskou cenu umění Euward, kterou vyhlašuje německé Augustinum Stifftung sídlící v Muzeu moderního umění a fantazie nedaleko Mnichova.

0

Před 2 roky

Ústecký kraj si na seznam připsal patnáctou národní kulturní památku

Vláda schválila celkem 19 nových nemovitých národních kulturních památek. Je mezi nimi také poutní areál v Bohosudově. Bazilika Panny Marie Bolestné v Bohosudově je tak od července patnáctou národní kulturní památkou v Ústeckém kraji.

0

Před 2 roky

Hejtman se seznámil se životem ve Slavětíně

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil Slavětín, městys nacházející se v okrese Louny. Zde ho na radnici uvítal starosta Jaroslav Jandl. Během krátkého úvodního setkání probrali několik stěžejních témat a poté následovala prohlídka Slavětína.

0

Před 2 roky

V teplickém muzeu můžete zhlédnout výstavu Nomádi Evropy

V Jízdárně teplického zámku byla slavnostně zahájena výstava Považského muzea v Žilině s názvem Nomádi Evropy - příběh slovenského drátenictví. Výstavu lze v Regionálním muzeu v Teplicích navštívit do 23. září 2018.

0

Před 2 roky

Hlasujte: České a slovenské stavby století

Do 15. září může veřejnost hlasovat v anketě České a slovenské stavby století, která probíhá v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

0

Před 2 roky

Formánkovy Úsměvy smutných mužů ukazují démona alkoholu

Film Úsměvy smutných mužů se vrátil do Ústí nad Labem, tentokrát se zde herci nesešli na place při natáčení, ale při autogramiádě a poté na plátně při předpremiéře filmu v ústeckém Hraničáři.

0

Před 2 roky

Turisté z Českého středohoří objevovali to nejlepší z Ostródy

Skupina téměř pěti desítek turistů z oblasti Českého středohoří navštívila partnerský okres Ústeckého kraje Ostróda ve Varmijsko-mazurském vojvodství na severovýchodě Polska.

0

Před 2 roky

Zámek Nový Hrad hostil první koncert festivalu Hudební setkání

V sobotu 23. června 2018 byl na zámku Nový Hrad v Jimlíně zahájen za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka již sedmý ročník festivalu HUDEBNÍ SETKÁNÍ, který založil klavírista Michal Mašek. Posluchači si vyslechli skladby J. S. Bacha, Eugena Ysaye a Sergeje Prokofjeva v podání

0

Před 2 roky
bannerobdelnik