ZPRÁVY Kultura Ústecký kraj

Teplice rozezní slavnostní koncert Nádech věčnosti

Druhé slavnostní uvedení oratoria Nádech věčnosti k poctě svaté Ludmily zazní v pátek 29. října v koncertním sále Domu kultury v Teplicích. Speciálně pro letošní svatoludmilské jubileum ho složil mladý, oceňovaný teplický autor Jan Zástěra, mimo jiné dirigent Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Koncertní provedení zazní v podání Severočeské filharmonie Teplice a sólistů Národního divadla v Praze.

0

Před 3 dny

V knihovně UJEP proběhne česko-německé autorské čtení literatury, která “překračuje hranice”

Katedra germanistiky (KGER) Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem pořádá ve spolupráci s globale° v Brémách a Collegiem Bohemicem ve středu 20. října 2021 od 16:00 h v prostorách volného výběru Vědecké knihovny UJEP česko-německé autorské dvojčtení.

0

Před 3 dny

Café Nobel: První zuby a nejstarší historie kousání

Jak přišli obratlovci ke svým zubům? Evoluce tohoto užitečného nástroje, ale také zbraně, patří mezi dosud nevyjasněné otázky vývoje života na Zemi. Nejstarší známí čelistnatci vybavení zuby byli nedávno objeveni v českých paleontologických sbírkách. Historii tohoto objevu přiblíží geolog a paleontolog Národního muzea v Praze RNDr. Boris Ekrt ve čtvrtek 14. října návštěvníkům teplické hvězdárny.

0

Před 6 dny

Café Nobel pro děti nabídne výlet do třetihor

Zajímá vás, jak to v Čechách vypadalo před miliony let, v období, kterému říkáme třetihory? Ve čtvrtek 7. října o tom bude, především dětským návštěvníkům Muzea města Ústí nad Labem, vyprávět Ing. Karel Mach, Ph.D., vedoucí oddělení geologie Severočeských dolů a. s.

0

Před týdnem

Knižní tip: Hřbitov trpaslíků

Petr Boček spojuje horor s černým humorem v bizarro románu.

0

Před 2 týdny

Ministerstvo zdravotnictví poprvé spustilo program Triple P. Rodiče se do něj mohou zapojit bezplatně

Ministerstvo zdravotnictví dne 25.9.2021 spustilo světově uznávaný rodičovský program Triple P (z anglického Positive Parenting Program).

0

Před 3 týdny

Příběh Univerzity Jana Evangelisty Purkyně na festivalu ELBE DOCK

Premiéra prvních vlaštovek ze série #pribehujep se odehraje v den oslav 30. výročí založení UJEP, dne 30. 9. 2021 v ústeckém kulturním centru Hraničář.

0

Před 4 týdny

Od čtvrtka můžete v ČR potkat Evropský vlak, prezentuje význam a možnosti rozvoje železnice

Česká republika bude od čtvrtka do neděle hostit Connecting Europe Express (CEE), vlak prezentující význam a budoucnost železnice v EU.

0

Před 4 týdny

Zlatá medaile Lukáše Krpálka z letošní olympiády je vystavena v Národním muzeu

Letošní olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek zapůjčil do Národního muzea svou zlatou medaili, kterou nyní mohou všichni příchozí obdivovat ve výstavě Olympijské Tokio.

0

Před 4 týdny

Dny evropského dědictví přilákaly stovky návštěvníků

V sobotu 18. září se chomutovské památky zdarma otevřely návštěvníkům v rámci tradičních Dnů evropského dědictví. Největší zájem byl o kostel svaté Kateřiny, který díky akci Muzejní noc gotiky přilákal 453 návštěvníků.

0

Před 4 týdny

České filmy jsou letos ve velkém počtu zastoupeny na podzimních filmových festivalech

Letošní nabitá podzimní část festivalové sezóny je bohatá na české a české koprodukční filmy, které se dostaly do programu a soutěžních sekcí na čtyřech významných mezinárodních festivalech.

0

Před 4 týdny

Podzimní Lounské divadlení

Sedmnáctý ročník Lounského divadlení má dvě části, v červnu jsme si zasoutěžili a v září se pobavíme.

0

Před měsícem

Městské sady hrály všemi barvami

V sobotu 11. září 2021 proběhl již šestý ročník festivalu Barevný region, jehož cílem je představit široké veřejnosti tradice, kulturu i gastronomii národů, jejichž příslušníci žijí v Ústeckém kraji. Letošní ročník proběhl v ústeckých Městských sadech v rámci multietnického festivalu Barevná planeta. Zahájení se ujala předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje Karolína Žákovská.

0

Před měsícem

Chomutovská věž oděná do barev trikolóry

Československá obec legionářská slaví 100 let od svého založení.

0

Před měsícem
Popelka