ZPRÁVY AKTUALITY Ústecký kraj

Rumburská nemocnice se dočká nového vybavení i dostavby

Vedení Krajské zdravotní, a.s., (KZ) které spravuje nemocnici v Rumburku, chystá kroky, jejichž jediným cílem je zachování a zkvalitnění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Nemocnice se dočká nového přístrojového vybavení a také dostavby. Intenzivně se řeší také personální problematika.

0

Dnes

Memorandum o podpoře elektromobility: více nabíječek pro elektromobily a podpora Čisté mobility

Ministr Havlíček společně s ŘSD a Správou železnic podepsal 12. října se Škodou Auto a ČEZem memorandum o rozvoji elektromobility.

0

Před 3 dny

Neurochirurgická klinika uspořádala XIX. kongres České spondylochirurgické společnosti

XIX. Kongres České spondylochirurgické společnosti uspořádala Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., ve dnech 15. až 17. září 2021 ve Špindlerově Mlýně. Po koronavirem vynucené pauze se kongres konal v klasickém formátu a zúčastnilo se ho na 170 delegátů z řad lékařů a sester.

0

Před 4 dny

Na krajském úřadě proběhly vzdělávací kurzy

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhly dva vzdělávací kurzy k problematice sociálních sítí a sociálně patologických jevů ve společnosti. Oba kurzy byly určeny sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách v rámci zkvalitnění jejich odborné kvalifikace.

0

Před 5 dny

Soutěž žáků v kybernetické bezpečnosti Czech Cybertron 2021

Ústecký kraj a Střední průmyslová škola, Resslova 5 v Ústí nad Labem vyslali svého zástupce do celostátní soutěže Czech Cybertron 2021, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost.

0

Před 5 dny

V Chomutově proběhl veletrh TECHNODAYS 2021

Okresní hospodářská komora v Chomutově uspořádala ve dnech 7. – 8. 10. 2021 v prostorách Městského divadla v Chomutově 9. ročník veletrhu TECHNODAYS. Hlavním cílem prezentačního veletrhu je motivovat nejen žáky středních a základních škol, ale i rodiče a širokou veřejnost, ke studiu technických a řemeslných oborů, jejichž studium zajistí bezproblémové profesní uplatnění v regionu a získání práce snů.

0

Před 6 dny

Setkání pěstounů Ústeckého kraje na Klínech

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje realizoval na Klínech každoroční setkání přechodných pěstounů.

0

Před 6 dny

Rekonstrukce zlepší parametry trati pro nákladní vlaky v Děčíně

Nákladní vlaky budou už brzy využívat zrekonstruovanou trať mezi stanicemi Děčín východ a Děčín-Prostřední Žleb, která je součástí nákladního koridoru Transevropské dopravní sítě (TEN-T). Stavbu s předpokládanými celkovými investičními náklady ve výši 1 138 717 343 Kč dnes slavnostně zahájila Správa železnic. Kompletní renovací projde elektrifikovaný úsek o délce přibližně 1,4 kilometru, jeho součástí je kromě Děčínského tunelu také most přes řeku Labe. Vlaky se na zrekonstruovanou trať vrátí př

0

Před 6 dny

Školitelé Centra robotické chirurgie Krajské zdravotní znovu míří učit kolegy i do zahraničí, zájem stoupá v Polsku

Centrum robotické chirurgie Krajské zdravotní, a.s., (CRCH) se prostřednictvím svého školicího střediska opět etabluje v zahraničí. Po relativním útlumu edukativních aktivit v důsledku kovidových opatření při roboticky asistovaných výkonech byl MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., pozván do univerzitní nemocnice v p

0

Před týdnem

Nárůst uživatelů eGovernmentu. Lidé se státem stále více komunikují elektronicky

Elektronická neschopenka, výpisy z rejstříků, žádost o řidičský průkaz online.

0

Před týdnem

O druhé světové a šoa v lyrice. Nová monografie Jany Hrdličkové z katedry germanistiky FF UJEP

Inter arma silent Musae, ve válce Múzy mlčí – anebo právě naopak? Habilitační práce Jany Hrdličkové Zweiter Weltkrieg und Shoah in der deutschsprachigen hermetischen Lyrik nach 1945 dokazuje, že skutečně právě naopak. A to se zabývá jen jedním lyrickým žánrem, tak zvanou hermetickou poezií. Poezií, která dodnes vyvolává negativní emoce, předsudky, ba opovržení.

0

Před týdnem

Tým kardiologické kliniky z Krajské zdravotní zopakoval unikátní zákrok s mitrální chlopní, živě jej sledovali účastníci konference

Unikátní zákrok na katetrizačním sále provedl ve čtvrtek 7. října 2021 tým Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z.

0

Před týdnem

Ústecký kraj uctil památku perzekvovaných členů Sokola

Každoročně si 8. října připomínáme tragické události roku 1941, kdy v noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo v rámci „Akce Sokol“ zatklo všechny členy Sokola, kteří v této době ještě byli na svobodě. Většina z nich do konce druhé světové války zemřela. Poctu všem členům Sokola, kteří během druhé světové války zahynuli, vyjádřil i Ústecký kraj vyvěšením sokolské vlajky na krajském úřadě.

0

Před týdnem

Podíl předčasně narozených dětí klesá

V posledních deseti letech se děti nejčastěji rodily ve 41. týdnu těhotenství, kdy se tak narodilo celkem 30 % živě narozených dětí.

0

Před týdnem
netConcert