ZPRÁVY AKTUALITY Ústecký kraj

Testování ve školách

Vážení rodiče, od pondělí 12. dubna se žáci opět vracejí do základních i mateřských škol.

0

Před 2 dny

Ministr vnitra navrhne odměny pro policisty, hasiče, celníky a vojáky za mimořádné nasazení v nouzovém stavu

Průměrnou odměnu 20 tisíc korun by dle návrhu ministra vnitra Jana Hamáčka mohli získat řadoví příslušníci integrovaného záchranného systému, kteří se podílejí na kontrolách krizových opatření. Ministr vnitra to prohlásil po jednání Ústředního krizového štábu.

0

Před týdnem

Město Most spustilo vlastní podcastový kanál. Pusťte si ho v MHD, na procházce či doma

Město Most přichází s novinkou. V březnu spustilo nový informační kanál – podcasty, kterými chce zvýšit dosah informovanosti i tímto stále populárnějším způsobem. Zajímavosti, události a rozhovory o aktuálních tématech, které hýbou městem.

0

Před týdnem

Zaměstnanci Krajské zdravotní děkují za krásná srdíčka a další dary, které zdobí atrium ústecké nemocnice

Zaměstnanci Krajské zdravotní, a.s., děkují všem, kteří se připojili k projektu Srdce pro zdravotníky. Srdíčka, která tvořily děti ze 4 ústeckých škol, zdobí atrium Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. Za krásnou výzdobu děkujeme také dětem z ústeckého Klokánku.

0

Před týdnem

Provoz na Letiště Václava Havla Praha se vrací. V neděli odstartovala letní sezóna

Se zahájením letního letového řádu, který na Letišti Václava Havla Praha začal platit od neděle 28. března 2021, mohou cestující v první týdnu využít přímá letecká spojení do přibližně 35 destinací v 21 zemích světa, a to včetně charterových letů.

0

Před 2 týdny

Pusťte si letiště domů. Startují online exkurze ze zákulisí

Letiště Praha spouští nový livestream. Divákům přinese exkluzivní pohled do zákulisí jedné části provozu.

0

Před 2 týdny

NATO – OBNOVU VOJENSKÝCH LOKALIT ZAJISTÍ „ZÁZRAČNÁ“ ROSTLINA

Projekt programu NATO „Science for Peace and Security“ stál u zrodu dnes už stabilního vědeckého týmu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, který se zabývá možností využití tzv. marginálních lokalit pro pěstování energetických rostlin. Ty kromě produkce biomasy zároveň zlepšují stav půdy. V centru zájmu tohoto projektu byly bývalé vojenské lokality kontaminované těžkými kovy, ropnými látkami nebo pesticidy.

0

Před 3 týdny

Od středy se spustí očkování osob s chronickým onemocněním

Osoby s chronickým onemocněním nebo zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19 se od 24. března mohou registrovat na očkovacím místě, a to prostřednictvím Centrálního rezervačního systému s použitím unikátního kódu. Ten získají od svého ambulantního specialisty nebo od specializovaného pracoviště. I nadále mohou chronici využít očkování u svých praktických lékařů a ve vybraných centrech vysoce specializované péče.

0

Před 3 týdny

Velikonoční zboží je možné prodávat

Ministerstvo průmyslu a obchodu pro projednání s Ministerstvem zdravotnictví a zástupci obchodníků zveřejňuje informace k prodeji velikonočního zboží.

0

Před 3 týdny

Ústecké srdíčkové poselství zdravotníkům

Město Ústí nad Labem zaplaví srdíčka, která budou vylepená v autobusech a trolejbusech městské hromadné dopravy.

0

Před 3 týdny

Krajská zdravotní uzavřela dodatek kolektivní smlouvy s odborovými organizacemi

Dodatek kolektivní smlouvy podepsali v pondělí 22. března 2021 zástupci vedení Krajské zdravotní, a. s., (KZ) s představiteli odborových organizací, které v rámci společnosti působí. Stalo se tak v návaznosti na kolektivní vyjednávání mezi vedením Krajské zdravotní a zástupců odborů, jejímž cílem bylo najít shodu v otázce plošného navýšení mezd všech zaměstnanců KZ. Obě strany se při něm dohodly na navýšení základních mezd o 10 % od 1. 4. 2021.

0

Před 3 týdny

Proběhne sčítání lidu

Na celém území Česka začne na konci března tradiční sčítání lidu, domů a bytů, jehož tradice u nás sahá až do roku 1869.

0

Před 3 týdny

Výzva pro nestátní neziskové organizace je vyhlášena

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu pro nestátní neziskové organizace. Připraveno je pro ně 35 milionů korun. Žádosti budou přijímány do 7. dubna 2021.

0

Před 3 týdny

Uzbekistán je příležitostí pro české firmy, které se zabývají těžbou a zpracováním nerostných surovin

Příležitosti pro české společnosti v sektoru průzkumu, těžby a zpracování nerostných surovin, ropy a zemního plynu v Uzbekistánu.

0

Před 4 týdny
webíky