ZPRÁVY AKTUALITY Ústecký kraj

Češi jezdí rádi na kole, v posledních letech vzniklo 3240 km chráněných stezek

Česká republika investovala do cyklostezek 1,9 mld. Kč z státního rozpočtu, délka chráněných cest pro cyklisty dosáhla 3 240 km.

0

Před rokem

Japonští blogeři a běžci objevují krásy Ústeckého kraje

Ústecký kraj navštěvuje stále více zahraničních turistů. V poslední době i těch ze Země vycházejícího slunce, z Japonska. Nedávno objevovali krásy regionu japonští blogeři, aby zprostředkovali svým fanouškům prostřednictvím sociálních sítí autentické zážitky z nejzajímavějších míst Ústeckého kraje. Navštívili dvě turistické destinace - Dolní Poohří a České Švýcarsko.

0

Před 2 roky

Záchranáři prověřili své schopnosti v rámci metodického cvičení v sousedním Německu

V německé Pirně se pět posádek Zdravotnické záchranné služby zúčastnilo mezinárodního metodického cvičení PREHOSPITAL CIRCLE 2018. Metodické cvičení se konalo v rámci projektu Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb.

0

Před 2 roky

Ústecký kraj chce díky Safety Road zachraňovat životy

Tragické dopravní nehody, doživotní následky, zmařené životy, to vše, ač o tom nechceme slyšet, často způsobují velmi mladí řidiči, ať už svou nezkušeností či nezodpovědným chováním. Upozornit na tuto problematiku, seznámit mladé se všemi riziky dopravního provozu a připravit je na poskytnutí pomoci, to vše má za úkol preventivní akce Safety Road, která se konala na krajském úřadě.

0

Před 2 roky

Projekt Vita-Min slavil úspěch na výroční konferenci programu česko-saské spolupráce

Ve Vejprtech proběhla za účasti regionálních aktérů z obou stran hranice výroční konference Programu spolupráce Česko - Sasko 2014-2020. Místo nebylo zvoleno náhodně, souměstí Vejprty/Bärenstein je zářným příkladem úspěšné přeshraniční spolupráce.

0

Před 2 roky

Stráská ocenila mladé techniky za reprezentaci na soutěži Talenty pro firmy.

Jejich funkční model lanovky ze stavebnice Merkur získal stříbro

0

Před 2 roky

Hejtman popřál prvňáčkům úspěšný start do nového školního roku

Třetího září, osmá hodina ranní, zvonění a školákům právě začal první školní den. Nejinak tomu bylo i na ZŠ Za Chlumem v Bílině, kam přišel prvňáčky pozdravit hejtman Ústeckého kraje a starosta města Oldřich Bubeníček.

0

Před 2 roky

Ústecký kraj prezentoval své výrobky na mezinárodním agrosalonu Země živitelka

Země živitelka, největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku, v letošním roce zahájil 45. ročník s podtitulem 100 let českého zemědělství. V Českých Budějovicích nesměl chybět Ústecký kraj coby úrodná zahrada Čech.

0

Před 2 roky

Strážníci kontrolovali čistotu u popelnic

Na dodržování městských vyhlášek a pořádek a čistotu u popelnic a kontejnerů se zaměřili ústečtí strážníci při třech preventivně bezpečnostních akcích v minulém týdnu.

0

Před 2 roky

Motocyklisté se seznámili na mosteckém polygonu se zásadami bezpečného chování na silnicích

Motocyklisté jsou považováni za nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu.

0

Před 2 roky

Aktuální informace k autobusové dopravě v Ústeckém kraji

Ústecký kraj jedná se společností TD Bus (dříve BusLine a.s.), že od 1. září převezme pod krajskou příspěvkovou organizaci Dopravní společnost Ústeckého kraje řidiče a také některé vozy v oblastech Děčínska a Ústecka.

0

Před 2 roky

Titul Vesnice roku 2018 putuje do obce Kytlice

V pátek 17. srpna vyvrcholilo krajské kolo soutěže Vesnice roku 2018 oceněním soutěžících obcí a slavnostním vyhlášením výsledků. Slavnostního odpoledního ceremoniálu se na pozvání starostky obce Kytlice Moniky Hladíkové zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, pozvání dále přijali zástupci ministerstev místního rozvoje a zemědělství, další představitelé Ústeckého kraje, vyhlašovatelů soutěže a starostové oceněných obcí.

0

Před 2 roky

Stavbu nové haly ve stanici HZS Ústí nad Labem – Všebořice podpořil Ústecký kraj

V úterý 14. srpna 2018 byla slavnostně otevřena nová hala stanice Hasičského záchranného sboru v Ústí nad Labem – Všebořicích

0

Před 2 roky

Patnáctimilionový kladný výsledek hospodaření Krajské zdravotní dává naději do závěru roku

Pozitivní trend ekonomického vývoje Krajské zdravotní, a. s., (KZ) potvrdily výsledky hospodaření společnosti za první pololetí roku 2018. Krajská zdravotní, a. s., je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji, se 6900 pracovníky největším zaměstnavatelem v regionu a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice.

0

Před 2 roky
bannerobdelnik