Offline

TOP Květinové Ústí 2024: Šance na výhry v druhé polovině

Ústí nad Labem pořádá šestý ročník soutěže TOP Květinové Ústí 2024, kde obyvatelé do konce srpna ukazují své květinové výzdoby. Soutěž podporuje BAUHAUS a Globus Trmice.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Osecké koupaliště uzavřeno kvůli nevyhovující kvalitě vody

Osecké koupaliště čelí problému s kvalitou vody, způsobenému sinicemi. Nyní hledá řešení včetně přechodu na kategorii „umělé koupaliště“, což by umožnilo chlorování vody, nebo aplikaci čistících bakterií.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Ústí nad Labem získalo milionovou dotaci na prevenci kriminality

Město Ústí nad Labem získalo dotaci od Ministerstva vnitra ČR v celkové výši 1 145 000 Kč na dva projekty prevence kriminality.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Prodloužená pracovní doba na ústeckém magistrátu v červnu

V červnu bude prodloužena pracovní doba na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel ústeckého magistrátu. V pondělí a středu bude možné vyřizovat cestovní doklady až do 19 hodin. Nová pracovní doba platí od 3. do 28. června 2024, schůzky lze rezervovat on-line.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Evropské volby - češi zvolí 21 europoslanců 7. a 8. června 2024

Volby do Evropského parlamentu se v České republice konají 7. a 8. června 2024, kdy voliči vyberou 21 europoslanců. Hlasování začíná v pátek ve 14:00 a končí v sobotu ve 14:00. Voličem může být každý občan ČR nebo EU, který dosáhl věku 18 let a má pobyt v ČR.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Zubař z Mostu podváděl pojišťovny, škoda 2,3 milionu

Mostecký okresní soud odsoudil zubaře, který falešně vykazoval neprovedené zdravotní úkony pojišťovnám. Získal tak 2,3 milionu korun, zejména z Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dostal tříletý podmíněný trest s odkladem na čtyři roky a zákaz zastupování firem.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Proces ohledně požáru v Českém Švýcarsku přerušen kvůli zdravotnímu stavu obžalovaného

Soudní proces ohledně požáru v Českém Švýcarsku 2022 byl přerušen kvůli zdravotnímu stavu hlavního obžalovaného Jiřího Lobotky, který je v psychiatrické péči.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Varnsdorf mění centrální náměstí: Z parkoviště na trhy a akce

Varnsdorf plánuje rozsáhlou rekonstrukci centrálního náměstí, jež se změní z parkoviště na prostor pro setkávání, trhy a kulturní akce. Plán zahrnuje nové zelené plochy, veřejné osvětlení a vodní prvek, pro který se pořádá soutěž.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Město plánuje rozšíření cyklostezek u Ohře

Město plánuje rozšířit cyklostezky podél řeky Ohře a na trase z Žatce do Bezděkova. Před zahájením výstavby je však potřeba určit trasu a vyřešit otázky vlastnictví pozemků. Realizace projektu by mohla začít až za dva roky, v závislosti na různých faktorech.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Startovací byty za 65 Kč/m2 pro mladé rodiny v Chomutově

Nový Sever pod vedením náměstka primátora Milana Márce podporuje mladé pracující rodiny s projektem startovacích bytů, které umožňují přístup k kvalitnímu bydlení za cenu 65 Kč/m2.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Severní energetika končí těžbu

Severní energetická ukončuje těžbu hnědého uhlí v lomu ČSA na Mostecku, což vyústí v propuštění asi 500 zaměstnanců. I přes to, že konečné rozhodnutí o ukončení těžby padne v následujících měsících, zaměstnancům již byly dány výpovědi

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ