Offline

Kolaps vyhlídkové plošiny. Policie obvinila dvě osoby

Policie obvinila jednu fyzickou a jednu právnickou osobu z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti v souvislosti s kolapsem vyhlídkové plošiny v Markvarticích na Děčínsku, který způsobil zranění osmi dětem a jejich praktikantovi.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Rekonstrukce mostu Dr. Beneše omezí dopravu až do listopadu

Od 29. května do 30. listopadu 2024 jsou z důvodu příprav na rekonstrukci mostu Dr. Edvarda Beneše plánována dopravní omezení. Týká se to uzavírek cyklostezky, vjezdů do garáží a změn značení v ulicích Zeyerova, Varšavská a Hviezdoslavova. Objízdné trasy budou zajištěny.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Krajská nemocnice omezuje provoz po požáru trafostanice

Krajská zdravotní upozorňuje na omezení provozu nemocnice po úterním požáru trafostanice a radí využití okolních zařízení. Záchranné služby jsou přesměrovány. CT a rentgen nejsou dostupné, hospitalizovaní pacienti péči dostávají. Provoz má být obnoven do pátku.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ústí nad Labem zve na magickou Noc kostelů a muzeí

Statutární město Ústí nad Labem zve na Noc kostelů, muzejní a galerijní noc 7. 6. 2024. Otevře se 17 objektů s doprovodnými programy, včetně muzea, Galerie Emila Filly a poprvé i Informačního střediska. Zahajovací koncert se koná v Kostele sv. Václava ve Skoroticích v 18:00. Vstup je volný nebo dobrovolný.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

„Skleněná popelnice“: Vítězství pro Žatec, Loučnou, Lipovou a Doubici

Soutěž „Skleněná popelnice“ ocenila čtyři obce: Žatec, Loučná pod Klínovcem, Lipová a Doubice za nejlepší třídění odpadu v Ústeckém kraji. Vítězové byli rozděleni podle počtu obyvatel do čtyř kategorií. Titul „Skokan roku“ získala obec Český Jiřetín. Ceny předávala náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Vlna stížností: Ústecká MHD slibuje změny od září

Stížnosti na změny v ústecké MHD narůstají od května, kdy došlo k přeorganizování tras a číslování autobusů a trolejbusů. Ústecký dopravní podnik vnímá kritiku cestujících a slíbil úpravy jízdních řádů.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Teplárna za 5 mld korun bude vyrábět energii z odpadu

Ambiciózní projekt teplárny za 5 mld korun získal stavební povolení. Teplárna plánuje ročně vyrábět až 600 gigajoulů tepla a 60 gigawatthodin elektřiny, místo uhlí bude spalovat 150 000 tun komunálního odpadu ročně.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Baseballový kouč si spletl ceny aneb talisman před výzvami

Český baseballový kouč Pavel Chadim prožil kuriozitu, když si z události Trenér roku omylem odnesl pamětní list patřící hokejovému trenérovi Radimu Rulíkovi. Tato milá historka pak posloužila jako talisman pro český tým před jejich velkými výzvami, včetně zápasů proti Japonsku na Pražském baseballovém týdnu a v Nagoje.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Nové centrum pro léčbu migrény v Masarykově nemocnici

Centra pro léčbu migrény otevřou své dveře pro konzultace s odborníky. První setkání se uskuteční v dubnu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Cílem je zvýšit povědomí o specializované péči a propojit pacienty s lékaři. Individuální konzultace budou bez předchozího objednání a doporučení neurologa.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ