Offline

Jezero Most - sportovní ráj s čistou vodou a psími plážemi

Jezero Most, blízko stejnojmenného města, nabízí čistou vodu, oblázkové pláže, zdarma parkování a vstup, moderní zázemí, sportoviště, cyklostezku a psí pláže.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Starosta Rostislav Lariš pod palbou - ostrá slova na adresu lázní

Starosta Rostislav Lariš je kritizován za útok na místní lázně po referendu o větrném parku. Lariš obvinil lázně z neochoty spolupracovat s investory a spojení s odpůrci projektu. Lásky tvrdí, že podporovali pouze informování občanů. Po následné kritice starosta zmírnil své výroky a udržuje poplatky beze změn.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Litvínov staví nový bazén za 120 mil.

Radnice v Litvínově plánuje výstavbu nového plaveckého bazénu, financovaného z městského rozpočtu a dotace od Národní sportovní agentury. Město požádalo o dotaci 120 milionů korun, výsledky očekává v několika týdnech. Práce by mohly začít letos, pokud dotace nebude získána, projekt by mohl být zastaven.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Tisíce lidí na Family festivalu v Ústí nad Labem

Třetí ročník Family festivalu v Ústí nad Labem navštívily tisíce lidí, přestože odpoledne bylo nepříznivé počasí. Akce byla obohacena o dětské aktivity, kuchařské workshopy, tradiční i nevšední pokrmy a vystoupení kapel. Den zakončila ohnivá show. Organizátoři děkují všem za účast.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ernst Gustav Doerell - život a sílo v Ústí nad Labem

Přednáška v Informačním středisku Ústí nad Labem představila život a dílo malíře Ernsta Gustava Doerella. Tématem provedl Mgr. Václav Houfek, ředitel ústeckého muzea. Doerellova cesta vedla ze saského Freibergu přes Litoměřice, Teplice a Prahu až do Ústí nad Labem, kde nejvíce tvořil.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Lovosičtí studenti navštívili ESA a květinový park

Žáci Střední odborné školy technické a zahradnické z Lovosic navštívili během třídenního poznávacího zájezdu do Nizozemska Evropskou kosmickou agenturu (ESA), kde se setkali s českými vědci.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Porcelánka v Klášterci nad Ohří zavírá po 230 letech

Porcelánka v Klášterci nad Ohří po 230 letech skončila kvůli finančním ztrátám, pandemii a energetické krizi. O práci přišlo 60 zaměstnanců. Firma Thun 1794 nyní plánuje soustředit výrobu v Nové Roli a Lesově. Místní samospráva pomáhá propuštěným pracovníkům s novým zaměstnáním.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Litoměřický Biskupský pivovar triumfoval v soutěži Pivo Ústeckého kraje a Zahrady Čech

Litoměřický Biskupský pivovar U sv. Štěpána se stal absolutním vítězem soutěže Pivo Ústeckého kraje a získal také titul Pivo Zahrady Čech. Soutěže se účastnilo jedenáct minipivovarů s padesáti vzorky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Plánovaná výstavba nádrží pro umělé zasněžování

Plány na výstavbu tří nádrží pro zachycení přebytečné vody během dešťů a její pozdější využití na umělé zasněžování byly oznámeny. Nádrže by měly být dokončeny do roku 2027 a zvýšily by kapacitu na 242 tisíc metrů krychlových vody.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Objevte tajemství výroby energie v Ledvickém infocentru

Infocentrum elektrárny Ledvice nabídne dětem i dospělým 11. května 2024 od 9:00 možnost dozvědět se více o výrobě elektrické energie pomocí vody, slunce a větru. Návštěvníci se mohou zapojit do praktických ukázek výroby elektřiny. Akce je určena pro veřejnost a vstup je zdarma.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Spolek oživuje část zchátralého zámku

Spolek Via Levamente úspěšně obnovil část zchátralého zámku Pětipsy mezi Žatcem a Kadaní z 16. století, který zakoupil v roce 2012. Po financování od různých zdrojů činících 24 miliony korun provedl spolek rekonstrukci poloviny zámku.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Lithiový gigant Geomet se přesouvá do Prunéřova

Geomet, společnost těžící lithium v Krušných horách, přesouvá plánovaný zpracovatelský závod z Újezdečku na Teplicku do Prunéřova na Chomutovsku. Původně plánovaná stavba byla nesouhlasem místních obyvatel přesunuta.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ