Offline

Brankářská krize Sigmy - nový trenér, nové naděje

Gólmanské problémy SK Sigma Olomouc pokračují. Brankář Matúš Macík udělal několik chyb, Tomáš Digaňa také zklamal a Jakub Trefil nedostal šanci. Trenér brankářů Lovásik odešel, nový trenér je Otakar Novák. Sigma hledá stabilitu v bráně, zváží hostování a příchody brankářů.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Úspěch škol z Ústeckého kraje v digitálních kompetencích

Školy a učitelé z Ústeckého kraje dosáhli významných úspěchů v Národní soutěži škol v digitálních kompetencích 2024, která hodnotila mimo jiné certifikační zkoušky ECDL.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Ústí plánuje vykoupit byty v romské oblasti

Ústí nad Labem plánuje nákup desítek bytů v problémové oblasti s převážně romským osídlením, což rozdělilo koaliční a opoziční zastupitele. Koalice nákup podporuje, opozice varuje před nevýhodnou investicí.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Rekonstrukce nádraží - modernizace, nové čekárny i fotovoltaika

Správa železnic oznámila pokračující rekonstrukci nádražní budovy z roku 1968. Práce zahrnují modernizaci interiéru, novou čekárnu pro matky s dětmi, zateplení, a fotovoltaiku. Vzniknou také nové toalety a parkoviště s nabíječkami. Náklady se odhadují na 240 milionů korun, dokončení je plánováno na červenec příštího roku.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Moderní škola 4.0 je z Duchcova, rozhodlo se v soutěži

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhlo 12. června 2024 slavnostní vyhodnocení soutěže Moderní škola 4.0. Soutěž má za cíl propagovat odborné vzdělávání ve stavebnictví a zvýšit zájem žáků o technické obory. První místo získal projekt Fun Point Dux z Gymnázia a SPŠ v Duchcově.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ústecká radnice investuje 70 milionů do revitalizace Předlic

Ústecká radnice plánuje revitalizaci čtvrti Předlice, nákupem nemovitostí v ulici U Jeslí za 70 milionů korun. Cílem je zlepšit oblast, která má problémy s nepořádkem a bezpečností. Byty s nízkým nájmem budou nabídnuty lidem s nižšími příjmy. Kritikové upozorňují na vysoké náklady a nevhodný čas nákupu.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Louny vyhlašují participativní rozpočet - občasné rozhodnou o investicích

Město Louny vyhlásilo participativní rozpočet, v rámci kterého mohou občané do konce listopadu předkládat návrhy na projekty s rozpočtem do 300 000 korun. Celkově je k dispozici 1,5 milionu korun. V únoru 2025 budou veřejně prezentovány realizovatelné návrhy, následně proběhne hlasování.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Teplická hvězdárna slaví 60 let a má nový dalekohled za 3,5 milionu

Hvězdárna a planetárium Teplice slaví 60 let a získala nový hvězdářský dalekohled díky podpoře Ústeckého kraje. Dalekohled za 3,5 milionu korun má využití hlavně v měření kosmického odpadu, kterému se v ČR nikdo jiný nevěnuje.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ex-Sparťan Jiří Nedvěd se stává trenérem LHK Litoměřice

Bývalý hráč Sparty Jiří Nedvěd se přidává k týmu LHK Litoměřice jako trenér. Nedvědova minulá úspěšná angažmá zahrnuje soutěžní vedení týmu Letňany. K Litoměřicím se vrací i Daniel Tvrzník po 16 letech strávených ve Slavii.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Včasná detekce ohrožených dětí

Nadace Sirius a Ústecký kraj uspořádaly setkání zaměřené na včasnou detekci ohrožených dětí a zlepšení spolupráce mezi pracovníky škol, OSPOD a Policie ČR. Diskutovány byly praxe v případech podezření na týrání, zneužívání nebo zanedbávání dětí.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Valdštejnská slavnost 2024 v Litvínově

Litvínov uspořádá 27. ročník Valdštejnské slavnosti 2024, zahrnující studentský majáles, průvod městem, programy pro žáky, dobový jarmark, vystoupení hudebních souborů, rytířský turnaj a další aktivity. Akce se koná 30. 4. a 1. 5. 2024.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ