Offline

Skvělý Beach Volejbalový Turnaj v Želevicích

V sobotu 20. července 2024 se v Želevicích uskuteční osmý ročník Beach volejbalového turnaje smíšených trojic. Přijďte si užít den plný sportu, dobrého jídla a osvěžení u řeky Ohře.

Blog
Dnes
REGIONUSTI.CZ

QR Soutěž v Ústí láká k objevování města

V Ústí nad Labem probíhá soutěž s QR kódy a otázkami, která zve k prozkoumávání města. Účastníci si vyzvednou zápisovou skládačku s deseti lokalitami, kde najdou QR kódy.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Hotové byty v Matiční ulici. Pomoc pro rodiče a ženy v krizi

Rekonstrukce bytového domu v Matiční ulici je dokončena. Vytvořeny byly tři krizové a nájemní byty, které pomohou osamělým rodičům a ženám v krizi. Projekt podpořil Ústecký kraj jedním milionem korun z celkových nákladů 4,2 milionu Kč.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Uzavření hlavního tahu v Litoměřicích vyvolalo dopravní chaos

Uzavření hlavního tahu Litoměřicemi způsobilo nečekané komplikace, když samospráva 31. května oznámila objížďku přes druhý břeh Labe od 3. června.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Ústí nad Labem zvedne dan z nemovitostí od ledna 2025

Zastupitelstvo Ústí nad Labem schválilo zvýšení daňového koeficientu pro vybrané nemovité věci na hodnotu 5 od 1. ledna 2025. Toto opatření má zohlednit vyšší zátěž na životní prostředí a sociální oblasti způsobenou těmito nemovitostmi.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Nebezpečná lávka přes Labe - obyvatelé Ústí volají po rychlé opravě

Článek upozorňuje na nebezpečný stav lávky přes Labe v Ústí nad Labem. Místní obyvatelé kritizují město za nedostatečnou údržbu a opravy. Některá prkna jsou zakryta nevhodnými deskami, což situaci zhoršuje. Město slibuje opravu, ale proces je zpožděný. Obyvatelé apelují na rychlé řešení.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ústečtí tanečníci triumfovali na mistrovství Evropy

Členové Dance Center Marverci získali zlaté medaile ve čtyřech kategoriích na Mistrovství Evropy Best Dance Group. Vedení města Ústí nad Labem jim k úspěchu poděkovalo a předalo ocenění. Primátor Petr Nedvědický zdůraznil vynikající reprezentaci města. Slavnost zakončily dva dorty s nápisem "Ústí gratuluje".

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Požár ve Vejprtech - ředitel domova čelí žalobě z nedbalosti

Okresní soud v Chomutově projednává případ požáru v domově pro mentálně postižené ve Vejprtech, kde v roce 2020 zemřelo devět lidí. Ředitel domova Viktor Koláček čelí obžalobě z nedbalosti, která mu může vynést tři až deset let vězení.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Mšené-lázně rozhodují - větrné elektrárny ano či ne?

Obyvatelé Mšených lázní budou v referendu rozhodovat o výstavbě větrných elektráren. Návrh referenda byl schválen díky 656 sesbíraným podpisům. Názory obyvatel jsou rozdělené: někteří se obávají narušení klidu a hluku, zatímco jiní vidí v projektu ekologické a ekonomické výhody.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Zdeňka Feltová slaví 96 let v Litvínově

Paní Zdeňka Feltová, narozená 26. května 1928 v Litomyšli, oslavila 96. narozeniny v DSS Litvínov, kde žije spokojeně již dva roky. V minulosti pracovala jako jeřábnice a je vášnivá zahradnice.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

ČEZ investuje 100 miliard do zelené energie v Ústeckém kraji

Skupina ČEZ investuje sto miliard korun do transformace energetiky v Ústeckém kraji, s cílem opustit uhelné zdroje do roku 2030. Investice zahrnují výstavbu kogeneračních jednotek a zvýšení podílu obnovitelných zdrojů.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ