Den záchranářů Ústeckého kraje

ÚSTECKÝ KRAJ - Policisté se prezentovali v Litoměřicích.


Den záchranářů Ústeckého kraje

ÚSTECKÝ KRAJ - Policisté se prezentovali v Litoměřicích. 

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje bylo jednou z hlavních složek, které se podílely na zajištění Dne záchranářů Ústeckého kraje. Akce pořádaná pro širokou veřejnost se konala v sobotu 22. června 2024 na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Letos se uskutečnil již 12. ročník. Během programu, který probíhal i na řece Labi, se představily všechny složky IZS a další organizace. Pořadatelem byl Ústecký kraj a město Litoměřice.

Přítomnost Policie ČR po celý den budila značný zájem návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout techniku a vybavení poříční policie a odboru dopravní policie, kde nejvíce návštěvníky zaujalo Ferrari 458 Italia. Zásahová jednotka a speciální pořádková jednotka prezentaci doplnily o výzbroj a výstroj. Na nezájem veřejnosti si rozhodně nemohli stěžovat ani kriminalističtí znalci, kteří přestavili práci na „místě činu“. V obležení návštěvníků, zejména z řad dětí, byly policisté z oddělení tisku a prevence, kteří měli připraveny zvídavé otázky z oblasti bezpečného chování – a k tomu samozřejmě za správné odpovědi byly k mání i drobné ceny. Velká pozornost občanů směřovala také ke speciálně vybaveným vozidlům - monitorovacímu vozu vybavenému kamerovým systémem a tzv. schengenbusu cizinecké police, jehož vybavení mimo jiné slouží k rozpoznávání padělaných dokladů. Podle očekávání byl nepřetržitý „nával“ i u policejního vrtulníku. Dalším velkým překvapením byla přítomnost policejních koňů. Na Dni záchranářů se předvedli i policejní pyrotechnici, kteří program zpestřili o ukázky techniky a také ukázky různých nefunkčních municí. Zájemci si mohli vyzkoušet i část fyzických testů, které musí splnit uchazeči o práci u Policie ČR.

Policisté svoji činnost představili také v několika dynamických ukázkách. V průběhu dne mohli diváci vidět výcvik služebních psů se zadržením nebezpečného pachatele. Do „akce“ byli také nasazeni policejní potápěči a pyrotechnik zásahové jednotky, kteří zneškodnili munici vytaženou z řeky. Policisté poříčního oddělení ve spolupráci s osádkou letecké záchranné služby zachraňovali tonoucího - do lodi a za pomoci vrtulníku.

Na Dni záchranářů Ústeckého kraje se s technikou prezentovali také saští kolegové. Účastníci si tak mohli prohlédnout člun tamního poříčního oddělení, kteří používají policisté Policejního ředitelství Chemnitz.

24. června 2024
mjr. Mgr. Kamil Marek
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Ústí nad Labem

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024