Největší výstava svého druhu v Čechách odstartovala.

0

Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin. V roce 2018 je navíc pavilon A již poněkolikáté zahalen do historické výzdoby jako předzvěst oslav výročí 100 let od vzniku první republiky, které se uskuteční právě v areálu Zahrady Čech poslední říjnový víkend.

„Letos nám přeje i počasí a vás je tady možná ještě více než vloni, což mě velmi těší. Jsem rád, že výstavnictví stále nevymřelo a že Zahrada Čech tuto tradici nese již dlouhé roky. Právem je tak na seznamu Rodinného stříbra Ústeckého kraje,“ promluvil knávštěvníkům vrámci slavnostního zahájení hejtman Oldřich Bubeníček. Po jeho boku při této příležitosti stáli i ministr zemědělství Miroslav Toman, ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč či litoměřický biskup Jan Baxant. Jako poděkování za výborné reprezentování kraje převzala ředitelka areálu zrukou hejtmana také certifikát Rodinného stříbra a památeční porcelánový talíř.

Na závěr zahájení byla také předána všechna ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin našeho kraje. Jejich jména najdete zde
Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář