Objasněná vloupání

CHOMUTOVSKO - Jeden z podezřelých je recidivista.


Objasněná vloupání

CHOMUTOVSKO - Jeden z podezřelých je recidivista. 

Případy vloupání do nádrží zaparkovaných nákladních vozidel z posledních několika dní objasnili chomutovští policisté.

Původně neznámý pachatel v minulém týdnu vnikl do areálu jedné z chomutovských firem a po vypáčení víčka palivové nádrže z ní odcizil 150 litrů motorové nafty. Kriminalisté šetřením zjistili, že krádeže se měl dopustit 49letý zkušený recidivista, který byl pro majetkovou trestnou činnost již několikrát odsouzen. Z věznice byl propuštěn před dvěma lety po odpykání trestu uloženého soudem za krádež.

Podobné krádeže se odehrály i během noci ze soboty na neděli v obcích Černovice a Málkov. V první z nich někdo z nádrže náklaďáku odcizil 25 litrů nafty a v průběhu stejné noci se pachatel dostal do nádrže zaparkovaného kamionu v Málkově a pomocí hadice odcizil 10 litrů kapaliny používané do dieselových motorů. Policistům vyslaným na místo se provedeným šetřením podařilo zjistit a následně i zadržet dva podezřelé muže ve věku 20 a 18 let.

Všem zmíněným již policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dvěma mladým mužům hrozí podle zákona trest odnětí svobody až do výše dvou let, staršímu muži by soud s ohledem na jeho trestní minulost mohl uložit až tříleté odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská
tisková mluvčí
Chomutov 10. července 2024


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Ústí nad Labem

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024