Úvěrovými podvody získala téměř 150 tisíc

0

úvěrové podvody, získala téměř 150 tisíc, alkohol a drogy


LOUNSKO - Peníze prý potřebovala na živobytí; Alkohol a drogy za volantem.

Téměř stopadesátitisícovou škodu měla svým počínáním způsobit 35letá žena z Lounska. Na přelomu loňského a letošního roku si v průběhu přibližně dvou měsíců měla celkem třikrát půjčit peníze od různých úvěrových společností.

Smlouvy o spotřebitelských úvěrech měla uzavírat prostřednictvím internetu, a to na různé částky, které se v součtu vyšplhaly na částku téměř 150 tisíc korun. Při sjednávání smluv dotyčná do žádostí o úvěry lživě uváděla, že je zaměstnána a pobírá mzdu, přestože v té době nikde nepracovala.

Podle dosud zjištěných informací pak úvěry s výjimkou jediné uhrazené částky ve výši 1.200 korun nesplácela a se společnostmi přestala komunikovat.

Důvodem jejího jednání byla zřejmě finanční tíseň, získané finanční prostředky měly být určeny na živobytí.

Policisté se případem začali zabývat na základě oznámení od jedné z poškozených společností. Po provedeném šetření zahájil vyšetřovatel trestní stíhání zmíněné ženy, která v současné době žije na Chomutovsku. Obvinil ji z trestného činu úvěrového podvodu. S přihlédnutím k výši způsobené škody může obviněné u soudu hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, případně peněžitý trest.

 

Alkohol a drogy za volantem

V pondělí pozdě večer přistihli policisté v Žatci 21 letého řidiče pod vlivem alkoholu. Mladý muž řídil osobní vozidlo zn. Peugeot v ulici Boženy Vikové Kunětické, když ho stavěla policejní hlídka. Při dechové zkoušce byly naměřeny hodnoty kolem 1,4 promile alkoholu. Následovalo zadržení a umístění do policejní cely. Další den si uvedený Žatečan převzal záznam o sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pro změnu pod vlivem drog usedla za volant poslední zářijový den 44letá žena z Mostu. Tu kontrolovali policisté ve večerních hodinách v Podbořanech při řízení osobního vozidla zn. Nissan. Orientační test na přítomnost drog byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Řidička se podrobila odběru krve a následné toxikologické zkoumání odebraného vzorku přítomnost uvedených látek prokázalo. Minulý týden si tedy i tato žena vyslechla od policistů podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: web, Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář