ZPRÁVY Ekonomika Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Miliony na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí: Ministerstvo schválilo dotaci

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo dotaci 524 milionů Kč na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí nad Labem. Dotace pokryje 85 % nákladů, zbytek uhradí Ústecký kraj. Projekt, jehož celkové náklady jsou 617 milionů Kč, přinese dočasná dopravní omezení. Veřejná prezentace opatření proběhne koncem června.

4

Před 2 dny Ester Vohradská

Rekonstrukce mostu Dr. Beneše omezí dopravu až do listopadu

Od 29. května do 30. listopadu 2024 jsou z důvodu příprav na rekonstrukci mostu Dr. Edvarda Beneše plánována dopravní omezení. Týká se to uzavírek cyklostezky, vjezdů do garáží a změn značení v ulicích Zeyerova, Varšavská a Hviezdoslavova. Objízdné trasy budou zajištěny.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Louny vyhlašují participativní rozpočet - občasné rozhodnou o investicích

Město Louny vyhlásilo participativní rozpočet, v rámci kterého mohou občané do konce listopadu předkládat návrhy na projekty s rozpočtem do 300 000 korun. Celkově je k dispozici 1,5 milionu korun. V únoru 2025 budou veřejně prezentovány realizovatelné návrhy, následně proběhne hlasování.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před 3 týdny Rebeka Schmidt

Porcelánka v Klášterci nad Ohří zavírá po 230 letech

Porcelánka v Klášterci nad Ohří po 230 letech skončila kvůli finančním ztrátám, pandemii a energetické krizi. O práci přišlo 60 zaměstnanců. Firma Thun 1794 nyní plánuje soustředit výrobu v Nové Roli a Lesově. Místní samospráva pomáhá propuštěným pracovníkům s novým zaměstnáním.

0

Před 3 týdny Lenka Hubingerová

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

0

Před 4 týdny Adam Wágner

Pokuty z dálničních tunelů vynesly 44 milionů Kč

Roční výběr pokut z dálničních tunelů dosáhl 44 milionů korun. Kvalita fotografií aut závisí na osvětlení v tunelu. Úředníci za rok 2022 zpracovali 85 000 přestupků, v roce 2023 dalších 20 000. Ve městě řeší i špatné parkování a za první čtvrtletí roku 2024 a celý rok 2023 vybrali na pokutách milion korun.

0

Před 4 týdny Ester Vohradská

Vlna stížností: Ústecká MHD slibuje změny od září

Stížnosti na změny v ústecké MHD narůstají od května, kdy došlo k přeorganizování tras a číslování autobusů a trolejbusů. Ústecký dopravní podnik vnímá kritiku cestujících a slíbil úpravy jízdních řádů.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd

ČEZ investuje 100 miliard do zelené energie v Ústeckém kraji

Skupina ČEZ investuje sto miliard korun do transformace energetiky v Ústeckém kraji, s cílem opustit uhelné zdroje do roku 2030. Investice zahrnují výstavbu kogeneračních jednotek a zvýšení podílu obnovitelných zdrojů.

0

Před 4 týdny Miroslav Pucholt

Varnsdorf mění centrální náměstí: Z parkoviště na trhy a akce

Varnsdorf plánuje rozsáhlou rekonstrukci centrálního náměstí, jež se změní z parkoviště na prostor pro setkávání, trhy a kulturní akce. Plán zahrnuje nové zelené plochy, veřejné osvětlení a vodní prvek, pro který se pořádá soutěž.

0

Před 4 týdny Adam Wágner

Město plánuje rozšíření cyklostezek u Ohře

Město plánuje rozšířit cyklostezky podél řeky Ohře a na trase z Žatce do Bezděkova. Před zahájením výstavby je však potřeba určit trasu a vyřešit otázky vlastnictví pozemků. Realizace projektu by mohla začít až za dva roky, v závislosti na různých faktorech.

0

Před měsícem Adam Wágner

Startovací byty za 65 Kč/m2 pro mladé rodiny v Chomutově

Nový Sever pod vedením náměstka primátora Milana Márce podporuje mladé pracující rodiny s projektem startovacích bytů, které umožňují přístup k kvalitnímu bydlení za cenu 65 Kč/m2.

0

Před měsícem Adam Wágner

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

0

Před měsícem Adam Wágner
Ústí nad Labem