Začala třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji

1 0

Ve středu 23. listopadu zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Středu stráví na Ústecku a Teplicku a postupně během dalších dvou dnů navštíví i Litoměřicko a Lounsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman v pátek v Podbořanech.

Před budovou Krajského úřadu Ústeckého kraje (KÚÚK) přivítal prezidenta a první dámu Ivanu Zemanovou hejtman Oldřich Bubeníček schotí Jitkou Bubeníčkovou. Po krátkém setkání obou párů následovala beseda se zastupiteli Ústeckého kraje za účasti starostů města a obcí srozšířenou působností a vedoucích odborů KÚÚK a dále následovalo setkání s řediteli příspěvkových organizací zřizovaných Ústeckým krajem a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

„Náš Ústecký kraj má vedle řady přírodních a kulturních památek také řadu problémů, jako je například sociální vyloučení či nezaměstnanost. Jsem rád, že se pan prezident o naše problémy zajímá,“ řekl v úvodu setkání se zastupiteli Oldřich Bubeníček.

„Chci být užitečný při pomoci řešení problémů Ústeckého kraje a těším se na další návštěvu Ústecka již 17. prosince při otevření dokončené dálnice D8,“ uvedl Miloš Zeman, který současně poblahopřál hejtmanovi a všem zastupitelům kjejich zvolení.

Diskuze se věnovala mimo jiné tématům zdravotnictví, migraci a zahraniční politice i stavu dopravní infrastruktury. Tu označil Miloš Zeman za společný problém všech krajů.

Během prvního dne pobytu navštíví prezident vdoprovodu hejtmana teplickou společnost HIT OFFICE a setká se spředstaviteli a občany města Krupka.

Paní Ivana Zemanová a Jitka Bubeníčková mají svůj separátní program, který je situován do Ústí nad Labem a Duchcova.

Prezident Miloš Zeman zavítal do Ústeckého kraje již po čtvrté. První návštěva se uskutečnila v roce 2013, v roce 2015 přicestoval do našeho kraje hned dvakrát.

Autor RNDr. Zdeněk Rytíř


Autor: J.Š Lhota Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář