Nové centrum pro léčbu migrény v Masarykově nemocnici

Centra pro léčbu migrény otevřou své dveře pro konzultace s odborníky. První setkání se uskuteční v dubnu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Cílem je zvýšit povědomí o specializované péči a propojit pacienty s lékaři. Individuální konzultace budou bez předchozího objednání a doporučení neurologa.


Lidé trpící migrénou mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném druhém ročníku otevřou letos své dveře další Centra pro léčbu bolestí hlavy. V dubnu se do osvětové akce jako první zapojí Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem. Setkání mají za cíl zlepšit povědomí o specializované péči a propojit pacienty s odborníky, kteří jim dokážou pomoci. Individuální konzultace budou k dispozici bez předchozího objednání, nebude třeba ani doporučení neurologa, bez kterého se lidé do centra běžně nedostanou. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help.

Součástí Dnů otevřených center je i možnost individuální konzultace. Jak mohou odborníci ze specializovaných center pomoci lidem s migrénou, vysvětluje neuroložka z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Vladimíra Saková: „V centrech máme bohaté zkušenosti s komplikovanými případy a můžeme pacientům nabídnout nejmodernější možnosti, jak dostat migrénu pod kontrolu, například i cílenou biologickou léčbu. Akci bych proto doporučila všem, kteří se chtějí o posunu v dostupné péči dozvědět více. Kromě specializovaného centra nabídne podporu i pacientská organizace a kariérová poradkyně. Naším společným cílem je vytvořit přátelské setkání pro všechny, které migréna trápí, a pomoci jim najít řešení.“

Přínos akce potvrzuje i účastnice loňského ročníku Marie: „Na akci bylo s návštěvníky skvěle zacházeno. Vše bylo perfektně vysvětleno a lidé mohli využít také konzultaci se specialistou. Měli tak možnost probrat své obtíže s lékařem v soukromí a zeptat se na cokoliv, co je v souvislosti s migrénou zajímá.“

První Den otevřeného centra proběhne letos 18. dubna v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem (Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem). Akce odstartuje v 15:00 představením lékařů, kteří vysvětlí, jak funguje péče ve specializovaném centru a jaká léčba je nyní dostupná. Pokračovat bude seznámením s aktivitami pacientské organizace Migréna-help a tipy kariérové poradkyně, jak na migrénu v práci. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici individuální konzultace s odborníky přímo na místě. Detailní program najdete na www.omigrene.cz.

Možnost popovídat si s lidmi, které trápí stejné obtíže, ocenila při loňském ročníku akce i Marie: „Závěrečný kruh sdílení byl opravdu velmi přínosný. Nejen to, jak lidem pomáhá otevřít se a sdílet jejich problémy s ostatními, ale také moment, kdy zjistíte, že v tom nejste sami. Přesně v tu chvíli se vám hned uleví. Lidé se tam navíc dozvědí další informace o migréně a můžou si navzájem poradit.“

V České republice je pacientům k dispozici rozsáhlý systém specializované péče, který nabízí odbornou pomoc a nejmodernější terapii. „Ne každý neurolog je specialista na migrénu, takže pacienti s těmito potížemi mohou mít pocit, že už vyzkoušeli úplně všechno, a přesto čekají na úlevu i dlouhá léta. Často ani nemusejí vědět, že pomoc lze hledat právě ve specializovaných centrech. Těch v Česku existuje už téměř čtyřicet a věnujeme se tam především vážnějším případům migrén, které se nedaří v běžné péči vyřešit,“ doplňuje neuroložka Saková.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Ústí nad Labem

Hlavní zprávy